Read Comments

Sprytne przechowywanie sposobem na większe mieszkanie

Właściwe przechowywanie to słowo-klucz i odpowiedź na wiele niedogodności, z jakimi zmagają się w swoich domach Polacy. Jedną z największych bolączek jest bez wątpienia niewielki metraż lokali, w których mieszka się nad Wisłą. W takiej sytuacji trzeba się nieźle nagłowić i mocno postarać, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, a przy okazji zachować schludny wygląd i komfort użytkowania lokalu.

Szybko i estetycznie

Nic tak nie popsuje najpiękniejszego nawet wystroju wnętrza, jak chaos i przeładowanie przedmiotami, które nie mieszczą się w szafkach. Na szczęście istnieje wiele sprytnych sposobów, które pomogą szybko i niedrogo się z tym problemem rozprawić. W pokoju dziecięcym rewelacyjnie sprawdzą się skrzynie-siedziska albo ławki ze schowkami. Są pojemne i mogą pomieścić ogromną liczbę zabawek, którymi często jest usłany pokój dziecięcy. Wystarczy chwila, aby przestał przypominać sklep z zabawkami. Podobną funkcję pełnią też różnorodne pojemniki na zabawki dla dzieci, jednak zwykle nie mają pokrywy, więc różnokolorowe zabawki i tak pozostają na widoku.

Estetyczne siedzisko ze skrzynią można umieścić także w innych pomieszczeniach. Rewelacyjnie sprawdzi się zwłaszcza w korytarzu, w pobliżu drzwi wejściowych, gdzie w naturalny sposób gromadzi się wiele przedmiotów. Te większe mogą trafić właśnie do dużej skrzyni z siedziskiem, natomiast rozmaite drobiazgi, w tym zwłaszcza klucze, warto odkładać do specjalnej skrzynki na klucze. Ten niewielki przedmiot pomaga opanować chaos w przedpokoju, a przy okazji, odpowiednio dobrany do wystroju, może stanowić wspaniały element dekoracyjny.

Więcej światła

Życie wielu osób, które mieszkają w ścisku i gubią się wśród przytłaczającej liczby przedmiotów może odmienić odkrycie i zastosowanie pojemników próżniowych, które pomagają utrzymać porządek w takich pomieszczeniach, jak duży pokój bądź salon, sypialnia czy garderoba. Dzięki takim pojemnikom rzeczy o dużej objętości, jak kołdry czy poduszki, zostają wielokrotnie zmniejszone – wystarczy odessać powietrze z pojemnika przy pomocy zwykłego odkurzacza. Płaskie pakiety, które w ten sposób powstają łatwo jest schować pod łóżkiem, w szafie, piwnicy czy garażu.

O więcej przestrzeni warto zawalczyć także w kuchni. Pomogą w tym m.in. wysuwane piętrowe półki z metalowym stelażem. Wystarczy jeden gest, aby uzyskać natychmiastowy dostęp np. do pudełek z cukrem, mąką czy solą, a także do pojemników z otwartymi torebkami na przyprawy, które umieszczone na widoku robiłyby bałagan, a w zwykłych szafkach trudno byłoby się do nich dostać. Rozwiązaniem, które pozwala optymalnie wykorzystać miejsce w szafce narożnej jest z kolei montaż półkolistych wysuwanych półek. Zapewniają łatwy dostęp do swojej zawartości, dlatego wszystkie stworzone przez Gerlach garnki, rondelki czy patelnie znajdują się w zasięgu ręki. Część tych naczyń ma zresztą odłączane rączki, dzięki czemu zajmują jeszcze mniej miejsca, a niewielka przestrzeń kuchenna wykorzystana jest do maksimum.

Tags: , ,
Categories dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *