Read Comments

Mało znane przedmioty, które bardzo ułatwiają życie

Ułatwiają prace kuchenne, utrzymanie porządku, sprzątanie czy przechowywanie… Na rynku jest wiele przyborów i akcesoriów, które świetnie sprawdzają się w gospodarstwie domowym i upraszczają jego prowadzenie. Niestety, wciąż zbyt mało osób wie o ich istnieniu. Oto krótki przegląd niepozornych i mało znanych przedmiotów, które bardzo ułatwiają codzienne życie.

Kuchenne cuda

Wszyscy z nas słyszeli chyba o takim przyrządzie, jak drylownica do wiśni, natomiast niewiele osób zna inny produkt do obróbki owoców, który letnią porą pomoże oszczędzić mnóstwo czasu i sporo energii. Chodzi o niewielkie urządzenie, zwane szypułkownikiem do warzyw i owoców, które w szybki i komfortowy sposób pozwala pozbyć się szypułki, np. z truskawki. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk na uchwycie – i gotowe.

Świetnym akcesorium kuchennym jest też wykrawacz do ananasa renomowanej marki WMF z serii Hello FUNctionals. To wielofunkcyjne urządzenie, które po oddzieleniu skórki od miąższu pozwala przechować go w lodówce w specjalnym pojemniku. Inny ciekawy przyrząd kuchenny to praktyczna i funkcjonalna łyżka do gotowania WMF, wyposażona dodatkowo w termometr, który pozwala szybko sprawdzić, jaką temperaturę ma woda czy przygotowywana potrawa.

Oszczędność miejsca, czasu i energii

Rozwiązaniem, które pozwoli oszczędzić sporo przestrzeni są niezwykle praktyczne i wygodne pojemniki próżniowe, wykonane z tworzywa sztucznego. Służą do łatwego i higienicznego przechowywania przedmiotów, które w normalnych warunkach zajmują bardzo dużo miejsca, np. kołder czy poduszek. Wystarczy włożyć je do pojemnika i odessać powietrze przy pomocy odkurzacza, a wielokrotnie zmniejszą swoją objętość i łatwo będzie je schować – np. pod łóżkiem, w szafie, czy nawet w garażu. Ten świetny patent doskonale sprawdza się zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach lub po prostu wtedy, gdy mamy dużo rzeczy, które zagracają nasz dom.

Sporo miejsca można zaoszczędzić także dzięki wykorzystaniu patelni i rondelków z odłączanymi rączkami. Taką funkcję ma m.in. patelnia grillowa renomowanej belgijskiej marki BergHOFF. Patelnię z odłączaną rączką ma w swojej ofercie także produkujący m.in. sztućce i garnki Gerlach. To patelnia z 2-warstwową powłoką ceramiczną, która jest całkowicie wolna od szkodliwych dla zdrowia substancji, jak PFOA, kadm czy ołów. Co ciekawe, po odłączeniu rączki patelnię można używać w piekarnikach i nagrzewać do temperatury nawet 240 stopni Celsjusza.

Prostym, a skutecznym i wartym zakupu przyrządem jest też golarka do ubrań, która pozwala szybko pozbyć się supełków i zmechaceń – to niewielkie urządzenie, które może być zasilane prądem albo działać na baterie. Bardzo praktyczne jest też zastosowanie ociekaczy na buty – rozwiązania, które pozwala uniknąć mokrych plam na podłodze, nawet w czasie ulewnego deszczu. Ociekacze mają wgłębienie, w którym możemy zostawić buty i zapomnieć o brudzie, bałaganie i ścieraniu kałuż z podłogi. Tymczasem w większości domów jest to rozwiązanie nieznane – do wycierania butów używa się wyłącznie gumowych, plastikowych bądź kokosowych wycieraczek, które nie są w stanie wchłonąć całej wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *