Read Comments

Gerlach: dużo więcej niż sztućce

Firma Gerlach istnieje od ponad 250 lat i bez wątpienia jest jedną z najbardziej renomowanych polskich marek. W świadomości Polaków funkcjonuje głównie jako producent wysokiej klasy sztućców, jednak w rzeczywistości tworzy i wprowadza na rynek wiele innych produktów kuchennych, także bardzo nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie. Są wśród nich m.in. noże, nożyce, ostrzałki i deski do krojenia, łopatki, łyżki i szczypce, a także wyjątkowo trwałe i bezpieczne dla zdrowia patelnie, garnki i szybkowary.

Szybko i bezpiecznie

Jednym z flagowych produktów tej marki jest właśnie szybkowar Gerlach 323BP, stworzony do użytku domowego. Jest przeznaczony do gotowania pod ciśnieniem, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić nawet 70% czasu i połowę energii. Gotowanie odbywa się w małej ilości wody, a substancje mineralne, witaminy oraz intensywny aromat potrawy pozostają zachowane. Szybkowar Gerlach ma grube trójwarstwowe dno, które zapewnia równomierną dystrybucję ciepła, wykonany jest z nierdzewnej i odpornej na korozję stali szlachetnej 18/10. Urządzenie jest też wyposażone w regulator, wskaźnik ciśnienia, wewnętrzną miarkę, solidny uchwyt, szczelne zamknięcie i wygodny system otwierania. W dodatku ma zaledwie 22 cm średnicy, a więc nie zajmuje dużo miejsca w kuchni.

Innym godnym uwagi produktem marki Gerlach jest patelnia ceramiczna Gerlach 313 Concept, która ma dwie wspaniałe cechy. Po pierwsze, dwuwarstwowa powłoka ceramiczna, którą została pokryta, jest całkowicie wolna od szkodliwych dla zdrowia substancji i pierwiastków, jak PFOA, kadm czy ołów. To właśnie sprawia, że jest bezpieczna w użytkowaniu, a do przygotowywanych potraw nie przedostają się żadne niekorzystne dla ludzi związki chemiczne. Po drugie, patelnia jest wyposażona w odłączaną rączkę, co oznacza, że podczas jej przechowywania można zaoszczędzić sporo miejsca. Po odłączeniu rączki patelnię można używać jak naczynie żaroodporne – umieszczona w piekarniku, może być nagrzewana aż do 240 stopni Celsjusza.

Nowocześnie i zdrowo

Wielofunkcyjne i łatwe w użyciu są też stworzone przez Gerlach garnki wysokiej klasy. W przypadku produktów z linii Superior mowa jest o takich udogodnieniach, jak wewnętrzna miarka, lejek do nalewania płynów oraz dwa rodzaje sitek do odcedzania, umieszczonych w pokrywce. Stal nierdzewna 18/10, z której zostały wykonane jest odporna na zadrapania oraz wysokie temperatury. Oznacza to, że potrawy, które w nich powstają są w pełni bezpieczne dla zdrowia, wolne od jakichkolwiek szkodliwych substancji.

Bardzo ciekawym i użytecznym produktem jest też ceramiczna patelnia grillowa Gerlach 314 Vitality. Powłoka ceramiczna, w którą jest wyposażona odznacza się wyjątkowo zwartą strukturą, dzięki czemu potrawy do niej nie przywierają, a w dodatku można je przygotowywać z mniejszą ilością tłuszczu, czyli zdrowiej. W dodatku dno jest skonstruowane w taki sposób, aby podczas smażenia nie dochodziło do utraty witamin i minerałów, a ciepło było rozprowadzane równomiernie po całym naczyniu. Patelnia Vitality jest też wyposażona w gruby rant oraz silikonową rączkę chroniącą przed oparzeniami.

Tags: , , ,
Categories marki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *