Read Comments

Sprawdzone patenty na porządek w kuchni

Stworzenie wygodnej kuchni i utrzymanie w niej porządku na co dzień to nie lada wyzwanie. Nie dość, że w naturalny sposób pojawia się tam bałagan i brud związany z gotowaniem, to jeszcze trzeba pomieścić bardzo wiele przedmiotów różnego przeznaczenia, rozmaitych wielkości i kształtów, wykonanych z różnych materiałów. To wszystko sprawia, że kuchnia to miejsce, w którym bardzo szybko może zapanować chaos.

Co zrobić, aby tak się nie stało?

Jej wysokość szuflada

Przede wszystkim warto optymalnie wykorzystać przestrzeń – postawić na pojemne szafki, wysuwane regały, rozmaite schowki i głębokie szuflady. Te ostatnie są szczególnie użyteczne i pozwalają z łatwością utrzymać porządek. Nie, nie chodzi o to, że w pojemnej szufladzie można upchnąć jeszcze więcej zalegających na widoku drobiazgów i przydasiów. Głęboka szuflada to świetne miejsce na przechowywanie w ładzie chociażby zastawy stołowej, np. stosów talerzy różnej wielkości. W takiej szufladzie możemy też składować wysokie pojemniki z przezroczystymi pokrywkami, które pomogą nam od razu odnaleźć ten właściwy produkt, po który sięgaliśmy. Warto też mieć jedną dużą i szeroką szufladę z przegródkami na wszystkie sztućce i przyrządy kuchenne, jakie mamy w domu – lepiej trzymać je w jednym miejscu, niż szukać po wielu mniejszych szufladach i schowkach.

Szafka szafce nierówna

Warto też jak najlepiej wykorzystać przestrzeń wewnątrz szafek. Zdecydowanie pomogą nam w tym podłużne wysuwane meble z półeczkami – wystarczy jeden gest, aby zyskać dostęp do całej zawartości. Rewelacyjnie sprawdzają się nawet w wersji mini, na bardzo małej przestrzeni, kiedy wysuwane szafeczki muszą być bardzo wąskie. Świetnie zmieszczą się tam niewielkie słoiki, buteleczki czy pojemniki z przyprawami.

Problematyczną kwestią w wielu kuchniach jest przechowywanie garnków i patelni – zajmują dużo miejsca, są ciężkie, masywne i trudno się do nich dostać w standardowych szafkach. Na szczęście są jednak i takie rozwiązania, które pomogą raz na zawsze zapomnieć o tym problemie. Jednym z nich jest schowanie tych dużych naczyń do głębokiej szuflady z jedną przegródką. W ten sposób każda patelnia i każdy garnek zyska swoje miejsce, z którego łatwo będzie je zabrać, i równie łatwo odstawić. Świetnie sprawdzą się też wysuwane, obrotowe półki narożne – można z nich wyciągnąć jedną rzecz bez konieczności przekopywania się przez morze innych. Niezależnie od rodzaju miejsca, w którym przechowujemy patelnie i garnki Gerlach, warto wybierać te, które mają odłączane rączki. Pozwoli to dodatkowo zaoszczędzić sporo miejsca.

Rewelacyjnym patentem jest też zabudowanie szafkami całej wysokości kuchni. Takie rozwiązanie nie tylko wygląda elegancko i schludnie (zwłaszcza gdy szafki mają biały kolor), ale także wizualnie powiększa metraż kuchni. A przede wszystkim – pozwala zachować z dala od ludzkiego wzroku rzadko używane przedmioty, które inaczej zalegałyby na szafkach, potęgując wrażenie chaosu. A tak, na długie miesiące, znajdują swoje miejsce na najwyższej półce naszej kuchennej meblościanki.

Tags: , ,
Categories dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *