Read Comments

Odmień swój dom bez kosztownego remontu

Piękne wazony, stylowe ramki do zdjęć, urocze figurki, zegary, świece czy kominki zapachowe… Wszystkie te dekoracje robią wielką różnicę i stawiają kropkę nad i właściwie w każdym wnętrzu. Dzięki modnym w danym sezonie dodatkom można odmienić dosłownie każde pomieszczenie – ani kłopotliwe przemeblowania, ani tym bardziej kosztowne remonty wcale nie są do tego potrzebne.

Świąteczna magia

O tym, że kilka efektownych dekoracji potrafi zdziałać cuda i stworzyć niezwykły klimat można przekonać się chociażby w okresie świąt Bożego Narodzenia. Coraz więcej osób decyduje się na wyjście poza sztampę w postaci tradycyjnej choinki z bombkami, światełkami i łańcuchem. W wielu domach pojawiają się w tym czasie także świąteczne wieńce i misternie wykonane stroiki, a dodatkowo figurki bałwanków, elfów czy świętego Mikołaja. Na czasie są także świeczniki, latarenki oraz stojące dekoracje z oświetleniem LED, np. w kształcie gwiazdy czy choinki. Inne dekoracje domu na Boże Narodzenie to kalendarze adwentowe, kule wodne i girlandy z motywem świątecznym, a także czerwone skarpety na prezenty czy gwiazdki-naklejki, którymi można ozdobić właściwie dowolne miejsce. W ostatnich latach pojawiła się też moda na dekoracje LED stawiane przed domem, np. w formie świetlnego drzewka czy sań św. Mikołaja z reniferami.

Z kolei na Wielkanoc można zdecydować się np. na figurki ceramiczne w kształcie zająca, kurki lub baranka, a także gniazdo z figurką wielkanocną, figurkę kurczaka w skorupce, a także kieliszki na jajko z motywem zająca czy niezwykłej urody koszyczek porcelanowy w formie skorupki z Manufaktury Chodzieskiej. Wiele osób decyduje się też na zakup wielkanocnych jajek na patykach, które można umieścić w kompozycji bazi i gałązek, stworzonej w wysokim wazonie, ewentualnie ozdobić nimi kwiatek umieszczony w idealnie dobranej doniczce.

Mała rzecz – wielki efekt

Oczywiście małe rzeczy mogą wiele zdziałać nie tylko podczas świąt, ale i na co dzień. Sprytnym sposobem jest sezonowa wymiana poduszek na kanapach – w ten sposób łatwo można zmienić klimat pokoju, np. z zimowego i ciężkiego na wiosenny, kolorowy, świeży. Inne dodatki także mogą szybko nadać wnętrzu określony charakter. W przypadku bardziej nowoczesnych przestrzeni sprawdzą się m.in. modne figurki-literki, w tym figurki ze znakiem &, czy też kompozycje ze słoikami dekoracyjnymi na sznurku. Z kolei w popularny skandynawski minimalizm doskonale wpiszą się metalowe latarenki w kolorach pastelowych, proste w formie wazony i dekoracyjne domki z oświetleniem LED, a także świece woskowe LED, wieloramienne świeczniki czy surowe ramki do zdjęć.

Dekoracje są bardzo ważne także w kuchni. Niezależnie od tego, w jakimi stylu jest urządzona, możemy dokupić drobiazgi, który idealnie go dopełnią, np. chlebaki, podkładki, deski do krojenia, przyprawniki czy doniczki. Coraz częściej kuchnia i salon tworzą jedną przestrzeń, dlatego ważne jest, by to, co wystawiamy na widok w aneksie kuchennym (np. garnki, czajnik) było estetyczne i stylistycznie spójne. Do stylu tych pomieszczeń możemy bez problemu dobrać np. odpowiednio wyglądające garnki Gerlach. W stawianiu kropki nad i ważne są też tekstylia kuchenne, takie jak fartuch, rękawice i łapki ochronne, poduszki na krzesła kuchenne, a także obrus i bieżniki na stół, które mogą być wykonane z wysokiej klasy materiałów i idealnie dopełniać wystrój wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *