Read Comments

Na świeżym powietrzu smakuje lepiej

Na leśnej polanie, nad brzegiem rzeki lub jeziora, za miastem, w parku w centrum miasta, a nawet we własnym ogródku… Każde miejsce jest dobre, aby spędzić dzień na pikniku. Wystarczy dobre towarzystwo, trochę słońca i odpowiednio zaopatrzony kosz piknikowy. Jeszcze tylko rozłożyć kocyk – i już można oddać się wspaniałemu relaksowi na świeżym powietrzu.

Dobrze spakowany koszyk

Ale aby wszystko przebiegło bez zakłóceń, do piknikowania trzeba się dobrze przygotować. Po pierwsze, zadbać o odpowiednią ilość jedzenia i picia dla wszystkich uczestników naszego wypadu, a także o to, by było z czego pić i na czym jeść. Warto więc dopilnować, by w bagażu nie zabrakło łyżeczek, noży kuchennych i stołowych, widelców, kubków oraz talerzyków. Lepiej też nie zapomnieć o ściereczkach tekstylnych i ręcznikach papierowych, a także o torbie na odpadki, które na pewno po sobie zostawimy. Z pewnością przyda się też niewielkich rozmiarów deska do krojenia, np. taka wykonana z drewna bukowego, która pochodzi z firmy produkującej sztućce i garnki Gerlach. Zanim wyruszymy na piknik, warto też pomyśleć o spakowaniu takich produktów, jak krem z filtrem do opalania czy repelenty odstraszające komary i kleszcze.

W sprzedaży są specjalne kosze piknikowe z porcelanowymi talerzami i metalowymi sztućcami – gadżet bez wątpienia bardzo przydatny, ale też wyjątkowo ciężki. Dlatego jeśli na piknik nie wybieramy się autem, lepiej zdecydować się na naczynia (talerze i kubki) jednorazowe – plastikowe lub zdecydowanie bardziej estetyczne papierowe. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zestawów naczyń papierowych z wieloma ciekawymi motywami (kropki, kwiatki, bohaterowie kreskówek itp.) oraz w pełnej gamie kolorów (zarówno pastele, jak i biel oraz bardzo wyraziste, zdecydowane barwy).

Utrzymać temperaturę

Przygotowane potrawy można spakować w pojemniki plastikowe bądź szklane różnej wielkości – na rynku dostępne są m.in. takie nieduże, na jedną porcję, z dołączonym zestawem sztućców. Można skorzystać także z pojemnika na lunch, czy też termosu obiadowego, np. poręcznego pojemnika Klausberg firmy KINGHoff z wygodnym uchwytem do przenoszenia. Produkt ten pozwala dłużej zachować zarówno ciepło, jak i zimno przechowywanej żywności, natomiast jego szczelność zapewnia podwójne zamknięcie.

Dobrze też skorzystać z innych produktów, które pozwolą utrzymać temperaturę napojów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych kubków termicznych, w tym specjalne dla dzieci, a także termosów metalowych nierdzewnych oraz wykonanych z tworzyw sztucznych – w rozmaitych wzorach, kolorach i pojemnościach. Z kolei utrzymać produkty żywnościowe w niskiej temperaturze pomoże nam lodówka turystyczna, np. taka niewielka, 25-litrowa, firmy Katex. Można dokupić także wkład chłodzący do lodówek turystycznych tej samej firmy. Na koniec warto pamiętać o zabraniu poręcznych gier planszowych oraz outdoorowych, jak choćby badminton czy frisbee. Można też wziąć leżak, składane krzesło albo wygodny kocyk do leżenia – w zależności od preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *