Read Comments

Dom czysty od zaraz

Jeżeli myślisz, że w temacie sprzątania wszystko już było – jesteś w wielkim błędzie. Na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, które mają na celu ułatwienie, przyspieszenie i uprzyjemnienie robienia porządków, które samo w sobie stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Oto przegląd wyjątkowych produktów dostępnych w naszych sklepach.

Trochę magii

Bardzo ciekawym, a równocześnie niedrogim artykułem jest gąbka do usuwania plam ARIX Rimedio, określana jako magiczna. W jaki sposób działa ta magia? Gąbkę wystarczy zamoczyć i przetrzeć nią zabrudzoną powierzchnię, a zabrudzenia znikną bezpowrotnie. Bez użycia jakichkolwiek dodatkowych środków czyszczących, gąbka samodzielnie usuwa rozmaite plamy. Firma ARIX produkuje też szeroką gamę różnego rodzaju gąbek do zmywania naczyń. Szczególnie polecana jest profilowana gąbka do teflonu, ceramiki i szkła, idealna do tego typu delikatnych powierzchni. Produkowane przez Gerlach garnki świetnie wyczyści też praktyczna gąbka kuchenna ARIX o ergonomicznym kształcie, z delikatną włókniną, która nie rysuje powierzchni.

Równie uniwersalnym przyrządem jest rolka do czyszczenia ARIX, którą można używać nie tylko do odświeżania ubrań, ale i mebli tapicerowanych, dywanów czy wykładzin – także tych znajdujących się w samochodzie. Świetnie usuwa kurz, brud, włosy, sierść zwierząt, a także inne drobne zanieczyszczenia. Sierści i włosów z mebli i tapicerki pomaga się pozbyć także magiczna ściereczka PVA marki YORK. Wyróżnia się niezwykłą chłonnością – wchłania wodę lepiej niż jakakolwiek gąbka – oraz wyjątkową trwałością, uzyskaną dzięki wewnętrznej siatce wzmacniającej.

Niezwykłe produkty

Wiele osób ma problem z tym, by dokładnie umyć trudno dostępne przestrzenie w swoim domu, np. między żeberkami kaloryfera, gdzie zbiera się gruba warstwa kurzu. Tymczasem na rynku dostępne są rozmaite specjalistyczne produkty do czyszczenia takich „trudnych” miejsc. Jednym z ich jest praktyczna i wygodna w użyciu szczotka ARIX do czyszczenia kaloryferów – długa, z gęstym półtwardym włosiem. Z pewnością warto też sprawić sobie miotełkę do kurzu z długą rączką (np. teleskopową), która pozwoli nam sięgnąć nawet do najdalszych zakamarków, a w szczególności do trudno dostępnych przestrzeni pod szafkami.

Miotełka do kurzu Salsa marki York wyróżnia się tym, że dociera nawet do bardzo wąskich szczelin, a mikrofibra, z której jest wykonana działa jak magnes, wychwytując i przytrzymując wszelkie zabrudzenia. Jedna strona miotełki służy do czyszczenia, a druga do polerowania; można używać jej zarówno na mokro, jak i na sucho, a po użyciu wyprać – będzie jak nowa. Na rynku są też dostępne specjalne szczotki do czyszczenia fug i zakamarków między kafelkami – to przyrząd niezwykle praktyczny, poręczny i wygodny w użyciu, którego nie da się zastąpić niczym innym. Podobnie jest w przypadku takich akcesoriów, jak pojemniki próżniowe do przechowywania kołder i poduszek w wielokrotnie zmniejszonej przestrzeni, golarki do ubrań czy nierdzewne metalowe mydło do usuwania z dłoni zapachów przygotowywanych potraw.

Tags: , ,
Categories dom, gadżety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *